Privátna zóna
Meno:
Heslo:
Partneri
10 Najčítanejších článkov
Posledné pridané firmy
Počasie v Martine
Meniny oslavuje
Dnes oslavuje meniny

Dnes >> Bohuslav
Zajtra >> Kamila

Prajeme všetko najlepšie.
pošlite im pohladnicu
Myšlienka dňa
V láske sme nespravodlivý, lebo pokladáme toho druhého za dokonalého.

 -- JEAN PAUL


Virtuálna prehliadka

Virtuálne prehliadky
Slovenska a Európy


Aktuality / Eaukcie
Elektronická aukcia mesta Martin
Testovacia vyzva - Predmet obstaravania
Začiatok aukcie
01.01.2012 09:00:00
Koniec aukcie
03.11.2025 09:55:00
Redakcia portálu

 Telefón:
 0915 839 934

  e-mail: office@zetagroup.net

  DOSTUPNOSŤ PORTÁLU
  web: www.mojmartin.sk
Výrocia
zdroj: Wikipedia
Taxi in Martine
 • CITY TAXI MARTIN
  Telefón
  0905 333 233; 0902 333 233; 043-422 34 22; www.taximartin.sk

 • Registrácia
  Dnes je 17. Jul 2024 11:30:59
  Denné Menu Verejné fórum Ubytovanie Podujatia, Kultúra Šport Inzercia  Fórum

  Vyhľadávanie:

  MARTIN-KANDIDÁT NA EURÓPSKE MESTO KULTÚRY


  2009-10-14 23:26:35

  Millenium zacali z vole bozej betonovat, autodomiesavac s betonom urcite neporusil uz aj tak poskodenu dlazbu.Ludia krutili hlavickami, pozerali co sa deje. Informacie o cinnosti a tomto diele boli vraj zverejnene na poste, v pesej zone s parkoviskami pre auta. Moj nazor.

  2009-10-13 00:02:03

  Uz vieme, ze poslanec Boucik nam kanditaturu znemoznil pred EU komisiou,ked prezentoval v MsZ svoj nazor o stavbe Millenia rok po nasej kanditature. Mozno o Matre prezentuje to iste a n.o. ta zanikne ku mojej radosti.

  2008-09-23 11:35:32

  To chcel Martin naozaj vyhrať? S takým programom, ktorého ťažisko bolo v akciách, ktoré už dávno v meste úspešne bežia. Vymyslelo sa vymyslené. Citujem z projektu: "91. ročník najstaršej európskej súťaže ochotníckych divadelných súborov. Prehliadka najlepších európskych divadelných súborov".- a to je čo??? Veď to je prehliadka súborov slovenských, nie európskych. A ďalej: "Dotyky a spojenia, 9. medzinárodný martinský festival slovenských divadiel". Opäť nezmysel. Ako môže byť prehliadka slovenská a zároveň medzinárodná. To isté platí o Kremnických gagoch,Dňoch Milana Hodžu, Kováčskych dňoch atd. Veď projekt predsa nemožno stavať tak, že všetko slovenské sa jednoducho zmení na európske a hotovo, máme zarobené. V komisii predsa nesedeli úplný hlupáci. Keď už, tak tam ešte mali byť traja garanti - 1. Slovenská a európska národná knižnica, Matica slovenská a európska a samozrejme Slovenský medzinárodný cintorín.

  2008-09-22 21:45:13

  Marta Vesela, tvoj prispevok by ma chytil za srdce a skutocne by som ho zobrala aj vazne, keby si nam vysvetlila tie zarucene ,,pravdive,, informacie ... ktore neviem odkial si zobrala ...to by ma aj dost zaujimalo, ze co vedie cloveka to vobec vypustit z huby, ked to nie je pravda...
  Zisti si, kde skutocne tvoj primator byva. Kampan budes musiet zrusit z kulturnej saly z Drazkoviec, do Dolneho Kalnika. Je to sice vacsia diera a neviem, ci tam maju kulturnu salu, ale zistim ti to.
  Svagrina zarucene nebyva na Ladovni, a nikdy ani nebyvala.
  Hrnciar vystudoval herectvo a nie babkoherectvo.
  A nepochadza z Ruzomberka, a toboz z Likavky ako to tu podaktori spominate, ale z LISKOVEJ!!!
  Tak naco sa tu vlastne hrate? Ked nieco tvrdite, tak dajte nielen vtipne ale aj PRAVDIVE!!!

  2008-09-21 16:23:34

  Priatelia,
  atol,hrčiar a saskia!

  Ďakujem za vyjadrenú podporu nášmu hnutiu SPOJENIA A DOPIKY. Vážime si to a počítame s vami. O ďalšej iniciatíve nášho OH informujeme už dnes v rubrike
  Nový primátor.

  Marta Veselá

  2008-09-18 10:56:22

  Marta Veselá, vitaj na fore, máš 100 bodov. Vtipné a pravdivé.

  2008-09-17 21:46:38

  Pridávam sa rovnako ako atolm a ďakujem. My na tunajšie fórum píšeme len útržkovito (možno "nesprávne" názory a myšlienky z hláv občanov mesta). Najhoršia je však skutočnosť, že otec mesta nás všetkých má v .. (paži...)

  2008-09-17 21:05:57

  vdaka Marta Veselá za veselý príspevok našej kandidatúry pojatej pekne od piky.
  Aspon ožilo toto forum veselým postrehom

  2008-09-17 19:10:42

  VYHLÁSENIE OBČIANSKEHO HNUTIA „ SPOJENIA A DOPIKY“

  proti nespravodlivému nestaniu sa Martina hlavným mestom Európskej kultúry.  Vyjadrujeme svoje obrovské rozhorčenie nad tým, že mesto Martin nebude tým hlavným mestom Európskej kultúry. Je to hanba! A pritom, koľko nás kandidatúra stála peňazí. S akou radosťou sme sa zložili na propagačný film, v ktorom bábkoherec z Ružomberka, bytom u svojej švagrinej na Ľadovni, v skutočnosti bývajúci v Dražkovciach -primátor Andrej Hrnčiar zosobnil celú martinskú kultúru, jej minulosť, prítomnosť aj budúcnosť!
  Veď koho by neočaril film, v ktorom sa pán primátor napcháva vo Valči, pán primátor sa fičúrsky oháňa golfovou paličkou zase vo Valči, a pán primátor v plavkách sa na diváka vyrúti z tobogánu v Turčianskych Tepliciach. Len kultúrni analfabeti môžu tvrdiť, že pán primátor si za peniaze nás všetkých dal nakrútiť predražený, trápny, exhibicionistický medailón o sebe samom.
  A aké pekné bilboardy a plagáty sme mali! Na všetkých bol vyobrazený skleník nad mestskými záchodmi. O skleníku vo svojej predvolebnej kampani síce p. Hrnčiar vyhlasoval, že ho treba zrušiť, lebo je neestetický a produkuje miliónové straty, ale na týchto plagátoch v nočnom šere vyzeral fakt európsky! Nádherný symbol toho, že v našom meste si turisti môžu ukojiť svoje potreby. Ak už toto nevie niekto oceniť, treba ho v lete zavrieť do skleníka a vypnúť mu drahú klimatizáciu!
  Je nepochopiteľné, že komisia, ktorá udeľovala body, neocenila ďalšie geniálne nápady kreatívneho tímu a komisie kultúry pri MsÚ, pracujúcich v duchu štúrovského hesla „Málo tvoriť, veľa troviť.“ Napríklad MÚR DUCHOV na opadávajúcej omietke historickej budovy Matice Slovenskej. Veď ak niekto nespozná v prvej machuli od rohu Elenu Maróthy Šoltésovú a v tom dlhom tieni naľavo od nej baťka Škultétyho, môžeme mu povedať iba jedno: Si duševný trpaslík!
  A čo poézia? Ak už oko komisárov nezaslzí nad slovenskou klasikou nastriekanou na červeno- bielych zebrách asfaltových prechodov pre chodcov, čo iné sa už môže vryť do ich sŕdc?
  Iba ak tie nádherné ohňostroje, ktorými ožívala obloha nad Martinom celé leto. Tak sme si na ne zvykli, že dnes už naše deti bez ohňostroja nevedia ani zaspať. Iba absolútni ignoranti sa môžu vypytovať, či to náhodou neboli veľké peniaze vyhodené do luftu. Veď ktorý debil, by už len počítal koľko rakiet bolo naozaj vystrelených a koľko vyfaktúrovaných, keď ide o hlavné mesto Európskej kultúry!
  Ale kvôli neprajníkom ním Martin nebude! No my sa s tým nikdy nezmierime! Trváme na tom, že Martin bude hlavným mestom nielen európskej, ale aj SVETOVEJ KULTÚRY!
  Preto sme založili občianske hnutie SPOJENIA A DOPIKY a začneme od piky. Vyjadríme svoju nespokojnosť verejne. Na Divadelnom námestí každú nepárnu stredu v hudobnom doprovode fujár a ťahacích harmoník budeme verejne štrngať kľúčmi. A to nie obyčajnými, ale francúzskymi! A zavoláme aj Cmoríka, Desmod, Britney Spears, Jeniffer Lopez a ďalších a ďalších, ktorí našu myšlienku za smiešnych pár miliónov určite nezištne podporia. Verím, že sa nám na ich honoráre drahí spoluobčania s radosťou zložíte a už o niekoľko rokov (2013) budeme môcť všetci spoločne vyhlásiť Martin za HLAVNÉ MESTO SVETOVEJ KULTÚRY!
  Zapojte sa medzi nás aj vy milí priatelia a zašlite túto našu výzvu aj svojim priateľom a známym.
  Za SPOJENIA A DOPIKY – vaša Marta Veselá.

  2008-09-11 08:06:07

  Hm, tak toto som netušila.............ak Vás môžem poprosiŤ, skontaktujte ma, prosím, na mail : rusanu@centrum.sk, rada by som s Vami prebrala veci, ktoré sa tu nedajú, vďaka

  2008-09-10 20:08:02

  Jediná prehliadka slovenských profesionálnych divadiel pod názvom Dotyky a spojenia, sa koná od roku 2005 v Slovenskom komornom divadle Martin.!!!!! Nezisková organizácia Dotyky a spojenia ukradla názov.

  2008-09-10 19:34:04

  Nezisková organizácia Dotyky a spojenia je samostatný právny subjekt, založený Mestom Martin v súvislosti s prípravou kandidatúry na Europske hlavné mesto kultúry 2013. Na neziskovú organizáciu postupne precháda aj doterajšia činnosť kultúrneho centra a tým pádom aj starostlivosť o organizovanie kultúrnych podujatí v meste Martin.

  2008-09-10 18:57:54

  Aha, tak to som naozaj nepochopila, beriem dotyky a spojenia ako celok, nie, čo pribudlo v ten-ktorý rok. Ako celok sa mi toto podujatie páči a čo spravili kvôli kandidatúre naozaj neviem posúdiť,lebo primátor ako bývalý šéf divadla sa podľa mňa snaží celkom bazírovať na kultúre, toto je jedna z mála sfér, kde sa mi jeho počiny pozdávajú . Pardon,ak som sa vás dotkla, to nebolo cieľom môjho príspevku.

  2008-09-09 21:20:19

  Rusanu, tie divadelné predstavenia, to je tohtoročná novinka? To dotiahli do Martina DaS??? Alebo je to už tradícia???

  2008-09-09 18:59:38

  No, priznám, Košice ma prekvapili /neviem, čím sú také oslňujúce / , osobne by som tipovala Prešov alebo Nitru Ale Martin by som tiež netipovala, lebo jedine okrem tej histórie si to naozaj veľmi nezaslúžime. ale saskia, s tými "rôznymi koncertami" ste troška prestrelili - ak je Štátny balet z KE prípadne Astorka Korzo nejaký koncertný podnik.......... Mne osobne sa DaS páčia, konečne niečo hodnotné , na úrovni, a tie predstavenia - divadelné - na námestí, boli a dúfam, že ešte aj budú, niečo fantastické ! Držím palce do ďalších ročníkov.

  2008-09-09 16:04:04

  Blahoželám Košiciam. Niekto z nás si myslel, že to može vyhrať Martin?P. primátor, možte rozpustiť ten umelý ansábel, Dotyky a Spojenia. Ešte aj ten názov je ukradnutý. Ale mládežníci sa aspoň pobavili pri roznych koncertoch. Teraz už hádam budete mať čas venovať sa starým a chorým .Alebo radšej hokeju?

  2008-09-09 15:17:01

  A JE VYMALOVANE , vyhrali to KOSICE ....
  to bolo a este bude v MT reci.

  2008-08-23 21:33:33

  TA3,JOJ a iné .. ukázali celému národu "výčiny",čoho je naše mesto maARTin schopné, aby získalo titul. Ako to o niekom povedal žilinský Zlota? Šašo na koni? Tak sa aj erb nášho mesta mení, smetiari sú na koni.

  2008-08-23 11:16:37

  mimochodom, to aj mňa dojalo takmer k slzám..ale k slzám smiechu. Už chýbajú len portréty týchto osobností na verejných toaletách, ako nakúkajú do pisoárov. Väčší gýč a trapas som ešte snáď ani nevidela! Je to smutnosmiešne, ale čko už . Som zvedavá, čo na to komisia, keď im Janka Kirschnerová tak pekne zaspievala

  2008-08-23 00:12:14

  Z mojej Hrčiarovskej s.r.o. vidno snahy a túžby na získanie titulu, niečoho, čo by malo byť až r. 2013. Preto aj verše osobností umiestnil na tzv. "zebry" náš pán osvietený primátror error

  2008-08-21 21:18:23

  Nemyslím, že majú také britké uvažovanie, podľa mna to je číročistá náhoda....... , ktorá má, nanešťastie, v sebe kus pravdy aj logiky

  2008-08-21 19:17:25

  No naozaj, v Martine zostali uŽ iba tiene jeho minulosti. To realizatori vystihli velmi spravne.

  2008-08-21 18:50:25

  MŃa zaujíma, čo chytáme na tie surrealistické "udice" na pešej !

  2008-08-20 22:03:42

  Sir Bob Scott, ako človek vekom skúsený, pochopil aj tie tiene a pousmial sa. Nitra nás (Vás nepolitických zazobaných namyslencov predbehla)a za menej peňazí z rozpočtu mesta. Vklad nádeje do tieňov a do histórie ZŤS je rovnmako úbohý, ako tie ročné platby za jedno hrobové miesto. Kováč kuj, ak nie si ..., či si len taký veľký chrobák "kováčik" v Spojeniach a ohmataniach, harašmetoch a lezeniu...

  2008-08-18 22:16:55

  Čo to stvárate osvietený pán primátor v centre mesta? Tiene nastriekané na budovách, žeby spomienka na Hirošimu?

  2008-08-17 18:24:55

  Milá saskia, presne, ako píšete!! No comment - čo sa tej starostlivosti týka!! Osobne sa ma to dotýkalo dva krát, a niet čo pozitívne hodnoti´t!!!!!!!

  2008-08-16 19:45:31

  Myslíte si, Mesto kultúry , to sú divadlá ,kiná, festivaly. pešie zony,atď....?A čo starostlivosť o starých a chorých občanov? Akú známku a hodnotenie by dostal Martin? Kedysi, keď niekde zavítali nejakí papaláši, tak sa týždeň gruntovalo, aby sa im ukázalo pozlátko. To isté robia teraz predstavitelia Martina. Po návšteve komisie sa všetko dostane do starých koľají.Myslím si, že kultúra v meste je aj o niečom inom, ako o tom koˇko a akí speváci sa v ňom priživujú.

  2008-08-16 15:55:13

  anthrax, máš snáď pocit, že tá pešia by kandidovať mohla ? Lebo ja nie. Ani nie je celá dokončená a napokon - historické budovy sú v kontraste s našou sklenenou "nádherou", a tie prdítka alias fontány /???/ radšej nekomentujem. Hoci, Martin ako taký mám rada, žijem tu odjakživa, ale je čo meniť k lepšiemu aj krajšiemu ! A to bez ohľadu na akékoľvek kandidatúry!

  2008-08-16 15:19:38

  Nie iba Záturčie ale nič. Ukážte len pešiu zónu a napíšte: pešia zóna Martin kandidát ... Pretože mestských častí sa to asi netýka, pretože tam sa k lepšiemu nič nemení!!

  2008-08-14 20:37:25

  Strašne fandím nášmu mestu aby kandidatúru získalo. Len by som doporučil kompetentným skôr než príde nejaká komisia na posudzovanie - ak sa to nebude diať v kancelárii- aby sa ako prví prešli touto trasou:žst Martin- autobusová stanica pri žst - priestor medzi divadlom a múzeom A.Kmeťa - Vajanské námestie. A veľmi Vás prosím neukazujte im život, kultúru a podchody na sídlisku Záturčie. Ináč tú kandidatúru múžeme zabaliť. Držím palce: Emil

  2008-08-13 21:33:04

  No a ja si myslím že martin je kultúrne nekultúrne mesto. Stačí sa pozrieť na výrub stromov - zabetónujme si tu všetko ... Aj to považujem za kultúrny obraz.

  2008-06-26 21:18:01

  Môj názor:
  Verím, že budeme v tejto kandidatúre na EHMK 2013 rovnako úspešní,ako súčasný výherca pre likvidáciu odpadov, pôvodne Technické služby, neskôr Ekopolis a dnes firma pýšiaca sa označením B. FATRA. Od zajtra bude jedným jediným podpisom rozhodnuté o ďalšom osude. Dotyky a spojenia s kontajnérom určeným pre odpad, občania mesta Martin oslávia dodatočne.

  2008-05-23 21:28:25

  aké médium máš na mysli ? Hádam len nie onu povestnú TVT.....kedy a ako vlastne funguje ten "podnik" ?

  2008-05-23 21:26:45

  Košice si robia reklamu aj cez médiá a majú aj možno funkčný mestský rozhlas, nie len odskúšanie sirén raz za mesiac.

  2008-05-08 19:40:41

  Hm, to áno, snaha sa cení

  2008-05-08 16:36:12

  viem, ze nemame velke sance, podla mna ten titul neziskame, ale celkom pekne sme sa o to aspon pokusili, comu sa velmi tesim ...
  keby to vyslo, boli by vsetci z toho mimo a potom by sme sa konecne ukazali na mape

  2008-05-06 23:03:17

  Ftipek, ktorý ale myslia nevažne-vážne, inak by sa podľa toho aj správali ....

  2008-04-08 14:15:49

  som sice pysny martincan (bezdovodne), ale hlavne mesto kultury???? to bol asi len taky ftipek

  2008-04-03 15:39:23

  rebel: s gorilami za chrbátom,nie? Čo keby mu niekto chcel siahnuť na život ? Hm ? To Ti nie je také jednoduché, obchádzat svojich poddaných............

  2008-04-03 09:54:06

  Deň otvorených dverí. Nie je to komické? veď Msú by mal byť pre občanov otvoerný denne. No ale primátor je vzácny úkaz, ktorý možno uvidieť iba pri takýchto reklamných akciách. Možno by mu viac pomohlo, keby si obišiel svoju guberniu a porozprával sa s poddanými.


  Stránku spravuje a vytvorila ju spoločnosť Zetagroup Software s.r.o. | online užívateľov 474