Privátna zóna
Meno:
Heslo:
Partneri
10 Najčítanejších článkov
Posledné pridané firmy
Počasie v Martine
Meniny oslavuje
Dnes oslavuje meniny

Dnes >> Viliam
Zajtra >> Vilma

Prajeme všetko najlepšie.
pošlite im pohladnicu
Myšlienka dňa
1. robot nesmie ublizit ludskej bytosti alebo necinnostou sposobit, ze ludskej bytosti bude sposobena skoda. 2. robot musi posluchat ludsku bytost okrem pripadov, ked rozkaz je v rozpore s prvym zakonom. 3. robot musi chranit svoju existenciu, okrem pripadov, ze tato ochrana je v rozpore s prvym a druhym zakonom.

 -- tri zakony robotiky, Isaac Asimov


Virtuálna prehliadka

Virtuálne prehliadky
Slovenska a Európy


Aktuality / Eaukcie
Elektronická aukcia mesta Martin
Testovacia vyzva - Predmet obstaravania
Začiatok aukcie
01.01.2012 09:00:00
Koniec aukcie
03.11.2021 09:55:00
Redakcia portálu

 Telefón:
 0915 839 934

  e-mail: office@zetagroup.net

  DOSTUPNOSŤ PORTÁLU
  web: www.mojmartin.sk
Výrocia
zdroj: Wikipedia
Taxi in Martine
 • CITY TAXI MARTIN
  Telefón
  0905 333 233; 0902 333 233; 043-422 34 22; www.taximartin.sk

 • Registrácia
  Dnes je 28. May 2020 02:31:52
  Denné Menu Verejné fórum Ubytovanie Podujatia, Kultúra Šport Inzercia  Mesto Martin

  Mesto Martin je bicyklové mesto

  Martin - Mesto Martin je bicyklové mesto Dátum pridania ..
  Kategória šport

  Mesto Martin je svojou geografickou polohou mimoriadne atraktívne pre rozvoj cyklodopravy. Láka nielen príroda a viac ako 400 km profesionálne vyznačených cyklotrás, ale aj čoraz viac vybudovaná mestská infraštruktúra.

  A Martinčania chcú bicyklovať! Preto Mesto Martin spolu s Turčianskou bicyklovou skupinou JUS a Mestskou políciou pripravilo od konca apríla počas celého mája pre všetkých priaznivcov dvoch kolies a nielen pre nich sériu zaujímavých podujatí.

   30.apríla sme odštartovali súťaž „Do práce na bicykli“. Cieľom súťaže bolo motivovať zamestnancov na dochádzanie do práce na bicykli, zamestnávateľov vytvárať podmienky a motiváciu zamestnancov a spoločne podporiť rozvoj cyklodopravy za zdravé životné prostredie vďaka úsporám CO2. Po vyhodnotení výsledkov sme v celoslovenskom porovnávaní obstáli na jednotku a s hrdosťou môžeme prezentovať výsledky súťaže. Mesto Martin sa stalo majstrom Slovenska pre rok 2014 v jazdení do práce na bicykli! V konkurencii 30 samospráv zapojených do súťaže sme zvíťazili v prepočte najazdených km na obyvateľa a v počte jázd. Našich 51 tímov zapojených do súťaže a 174 jednotlivcov najazdilo v máji 23 867,26 km. Čo je úžasné je skutočnosť, že práve tým, že sme jazdili na bicykli, sme  spolu nevyprodukovali 5 931,77 kg CO2 a takto pomohli nášmu životnému prostrediu. V Martine máme tiež top tím v celoslovenskom meradle v počte jázd - je ním Úrazová ambulancia Univerzitnej nemocnice. Gratulujeme a sme nesmierne hrdí.

  To však nie je všetko. Po dlhoročnom zákaze vjazdu cyklistov do pešej zóny nastala od 1.mája zmena. Platí nové všeobecne záväzné nariadenie a v pešej zóne už môžeme bicyklovať. Mesto Martin, TBS JUS a Mestská polícia počas celého mesiaca máj pripravili kampaň s cieľom poskytnúť informácie, usmerňovať cyklistov a dbať na to, aby nedochádzalo ku kolíznym situáciám. Je to na nás všetkých, chodcoch, cyklistoch i korčuliaroch, či budeme k sebe dostatočne ohľaduplní a či cyklisti a korčuliari dokážu cez pešiu zónu prechádzať bez ohrozenia chodcov. Teší nás, že výsledky monitorovania situácie v pešej zóny sú potešiteľné a zatiaľ neboli zaznamenané  žiadne vážnejšie strety cyklistov s pešími. Veríme, že to bude tak i naďalej.

  Už 9.mája pritiahol do pešej zóny na Divadelné námestie malých i veľkých návštevníkov jedinečný cyklofest – „Freestyle Jam Martin“. Vystúpenia promotérov freestylistov i prekážkový park pre verejnosť, ohňová a svetelná show určite zanechali v návštevníkoch tohto podujatia nezabudnuteľné spomienky. Najmä pre rodiny s deťmi, no nielen pre nich, bolo určené podujatie „3 v 1“ ,ktoré sme zorganizovali 10.mája. 80 cyklistov v  peletóne všetkých vekových kategórií úspešne zavŕšilo cyklojazdu mestom na spoločnom podujatí v Martine – Priekope v SIMe, kde sa stretlo viac ako 1000 malých i veľkých návštevníkov spoločného podujatia.  V areáli bývalých vojenských skladov SIM sme otvorili hasičské múzeum, absolvovali množstvo súťaží pre deti, vypočuli si top slovenské armádne kapely a prežili nezabudnuteľný deň. Hneď  11.mája sme pre pretekania-chtivú verejnosť pripravili v areáli Snowlandu vo Valčianskej doline  cyklopretek pre všetky vekové kategórie.

  Zavŕšením májovej série cyklo-podujatí bola retro-cyklo-jazda v rámci 16. Martinského bicyklového dňa. Vďaka  projektu  podporenému z eurofondov, EFRR sme tento krát bicyklovali po stopách kráľov. Na štart sa postavilo cez 300 usmiatych nadšencov v zaujímavých kostýmoch  na bicykloch, z ktorých si mnohé už pamätajú naozaj veľa. Dobrá nálada a nadšenie bolo hlavným motívom celého podujatia.

  A hoci mesiac máj už skončil, my pokračujeme. Vo využívaní cyklodopravy ako alternatívnej formy vidíme u nás v Martine obrovský potenciál. Všetky tieto úspešné podujatia a dosiahnuté výsledky nás o tom presviedčajú a zároveň zaväzujú. Preto budeme pokračovať v príprave ďalšej projektovej dokumentácie a postupnom budovaní bezpečnej cykloinfraštruktúry do ďalších mestských častí, priemyselnej zóny i popri nábreží rieky Turiec. V spolupráci s Turčianskou bicyklovou skupinou  JUS pripravujeme ďalšiu propagačnú kampaň „Nechajme auto doma“, ktorá  si kladie za cieľ pozitívne ovplyvniť dopravné správanie obyvateľov v prospech bicykla, chôdze a verejnej dopravy a tiež skvalitniť ovzdušie i v našom meste a viesť k zdravému životnému štýlu. Až do júna budúceho roka TBS JUS zrealizuje vďaka tomuto projektu množstvo mimoriadne atraktívnych podujatí, ktoré vyvrcholia počas Európskeho týždňa mobility.

  Máme sa teda na čo tešiť i naďalej a veríme, že Martin nesklame a opäť nás bude čakať množstvo zaujímavých podujatí i nových bezpečných cyklo-chodníkov a cestičiek.

  ...


  Stránku spravuje a vytvorila ju spoločnosť Zetagroup Software s.r.o. | online užívateľov 138